גשר למתמטיקה אקדמית II – מהטבעיים למרוכבים

כשלומדים נושאים במתמטיקה באוניברסיטה, ניגשים אליהם באופן שונה לחלוטין מהאופן שבו ניגשים אליהם בתיכון. בקורס זה, המהווה קורס המשך, תרכשו צורת חשיבה מתמטית אקדמית שתסייע לכם להגיע מוכנים לאקדמיה.

מרצים: פרופ' ניר סוכן, אלון ניסן-כהן, שירה קריצ'מן, רחלי יובל

להרשמה לקורס המקוון 
סילבוס

אודות הקורס

איך נראית המתמטיקה באקדמיה? האם זו בעצם שפה חדשה? איך לומדים אותה ומה עומד בבסיסה?

בקורס זה נעמיק את ההיכרות שלנו עם מערכות המספרים השונות: המספרים הטבעיים, השלמים, הרציונליים, הממשיים והמרוכבים. נלמד מה מייחד כל מערכת מספרים ונראה כיצד לבנות אותן זו על גבי זו. נכיר כלים שימושיים רבים כמו עקרונות בסיס של קומבינטוריקה, שיטת ההוכחה באינדוקציה מתמטית, מושגי יסוד בלוגיקה ובתורת הקבוצות.

זהו קורס המשך לקורס גשר למתמטיקה אקדמית בין האלגברי לגאומטרי ומומלץ (אך לא חובה) שתשלימו אותו לפני שאתם מתחילים ללמוד קורס זה.

 

 

אודות המרצים


פרופ' ניר סוכן, המנהל האקדמי של הקורס

חבר סגל במחלקה למתמטיקה שימושית, פיסיקאי (תורת המיתרים) בהכשרתו וראש בית הספר למדעי המתמטיקה בעבר. פרופ׳  סוכן עוסק בשימוש של רעיונות וטכניקות מהפיסיקה של אנרגיות גבוהות בעיבוד תמונות, ראיה ממוחשבת והדמיה רפואית. הוא לימד ומלמד בבתי הספר למתמטיקה, לפיסיקה ובפקולטה להנדסה שנים רבות. הוא היוזם של מבחן הסיווג וקורס ההכנה למבחן הסיווג למדעים מדויקים והנדסה שמתקיים כיום באוניברסיטת תל אביב.

אלון ניסן-כהן 

בעל תואר ראשון במתמטיקה ותואר שני במתמטיקה עיונית באוניברסיטת תל-אביב. מרצה למתמטיקה באוניברסיטאות ברחבי הארץ מזה מעל לעשור. במסגרת שליחותו להציג את היופי והעומק של המתמטיקה לכל אדם, העביר הרצאות רבות על מתמטיקה לקהל הרחב. כשהוא לא על במת ההרצאה, תוכלו למצוא את אלון מתפרץ להרצאות בקולנוע ובפילוסופיה ברחבי הקמפוס, או רוקד במשך שעות ללא הפסקה במסיבה.  "הדרך הטובה ביותר להבין רעיון מתמטי היא בעזרת הציור המתאים. או סרט או סיפור, מצדי שיהיה אוריגמי העיקר שנבין".

רחלי יובל

בעלת תואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה ותואר שני במתמטיקה עיונית. ביום מרצה למתמטיקה במוסדות אקדמיים שונים ובלילה משוררת פואטרי סלאם, מאיירת איורים מתמטיים, מניפה משקולות ומשחקת כדורגל. "אף פעם אל תאמינו למה שאני אומרת. אם תלמדו לסמוך על החשיבה הלוגית שלכן, לא תצטרכו אותי יותר, וזו המטרה שלי כמרצה למתמטיקה."

שירה קריצ'מן

בעלת תואר ראשון במתמטיקה ובפיזיקה, תואר שני במתמטיקה שימושית, ומספר שנות מחקר בלמידת מכונה ורשתות נוירונים. צברה ניסיון מעשי בתעשיית ההיי-טק, ושרדה כדי לספר. בעלת ניסיון בהוראה כמתרגלת קורסים, כמורה פרטית וכמשתתפת במיזם הוראת מתמטיקה לילדים בפריפריה החברתית. חובבת טיפוס, אקרו-באלאנס, פאואר-פוינט ובישול טבעוני בשלל צבעים. "כל דבר הוא פשוט וקל ברגע שמבינים אותו".

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>