רעיונות מרכזיים בפיזיקה

הפיזיקה פיתחה מגוון רחב של רעיונות מורכבים ויצירתיים המאפשרים לתאר ולהסביר את העולם שסביבנו בדיוק מופלא ומתוך הבנה עמוקה. בקורס הזה נכיר חלק מרעיונות אלו, ונראה שמקצתם אף סותרים את הניסיון היומיומי ונשמעים כמו מדע בדיוני

מרצה: פרופ' רון ליפשיץ

להרשמה לקורס המקוון
סילבוס

אודות הקורס

במהלך מאות השנים האחרונות, פיתחה הפיזיקה מגוון רחב של רעיונות המאפשרים לתאר ולהסביר את העולם שסביבנו בדיוק מפליא ומתוך הבנה עקרונית עמוקה. חלק מרעיונות אלה נראים כיום פשוטים ומובנים, אבל חלקם מורכבים ויצירתיים עד כדי כך שיש מי שיגדירם כיצירות האינטלקטואליות הכבירות ביותר של האנושות. מקצתם אף סותרים את הניסיון היום-יומי שלנו ונראים כאילו נלקחו מספרי מדע בדיוני. בקורס הזה ננסה לטעום ולהתרשם ממבחר דוגמאות של רעיונות מרכזיים בפיסיקה.

 

אודות המרצה

פרופ' רון ליפשיץ 

פרופ' רון ליפשיץ הוא פרופסור לפיזיקה בתחום המצב המוצק, ראש החוג לפיזיקה של חומר מעובה בביה"ס לפיזיקה ואסטרונומיה של אונ' ת"א. תחומי התעניינותו העיקריים הם קווזיגבישים וננו-מכניקה. בוגר האוניברסיטה העברית, קיבל את הדוקטורט באוניברסיטת קורנל שבארה"ב ומשם עבר למכון הטכנולוגי של קליפורניה כעמית מחקר. הוא שמר על קשר מחקרי עם המכון לאורך שנים, גם לאחר הצטרפותו לסגל אוניברסיטת תל-אביב בשנת 1999. פרופסור ליפשיץ פרסם למעלה משישים מאמרים, ארגן מספר כנסים בינלאומיים ולימד מבחר רחב של קורסים בפיזיקה. הוא קיבל פרס הצטיינות מטעם הקרן הישראלית למדע וזכה בפרס הרקטור להצטיינות בהוראה. 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>