פוליטיקה אנושית: מוות, חופש וחיפוש משמעות

האם הכל "הבל הבלים" או שניתן למצוא תכלית ותוחלת לקיומנו? בקורס זה נברר מה מייחד ומאחד אותנו כבני-אנוש, ומה משמעות "האנושי באדם" לחברה ולפוליטיקה

מרצה: פרופ' אוריאל אבולוף

להרשמה לקורס המקוון
סילבוס

אודות הקורס

האם "מותר האדם מהבהמה" ומהמכונה? מי אנחנו? מה ההבדל בין חופש לחירות? האם עלינו לרדוף אחרי האושר? מה טעם החיים – והמוות? מה מקום המחשבה, המוסר, והאמת בחברה ובפוליטיקה? האם אלוהים מת? כיצד נמצא אהבה ותקווה? בקורס זה נברר מה מייחד ומאחד אותנו כבני-אנוש, ומה משמעות "האנושי באדם" לחברה ולפוליטיקה – מבעד לפילוסופיה האקזיסטנציאליסטית. 

הקורס "HOPE" זכה בפרס הקורס המקוון הטוב בעולם לשנת 2018, ודורג במקום הראשון בעולם במדע המדינה ובפילוסופיה, ובמקום השני במדעי החברה ובמדעי הרוח, מבין 2500 קורסים מקוונים, לפי דירוג הקורסים של מגזין Class Central.

 

 

אודות המרצה

פרופ' אוריאל אבולוף 

פרופ' אוריאל אבולוף הוא מרצה בכיר בחוג למדע המדינה באוניברסיטת תל-אביב, ועמית מחקר במכון להגדרה עצמית שבבית-הספר וודרו ווילסון באוניברסיטת פרינסטון ובמכון טרומן לקידום השלום. הוא חוקר לגיטימציה ואלימות פוליטית, ומתמקד בלאומיות, מהפכות וסכסוכים אתניים במזרח-התיכון ומעבר לו. הוא חיבר ספרים ומאמרים רבים בכתבי עת ישראליים ובינלאומיים. פרופ' אבולוף, ירושלמי מבטן ומלידה, בוגר האוניברסיטה העברית, מקדיש את עיקר עיתותיו להבנת הממד הקיומי בעולמנו.

 

הקורס פותח בשיתוף אוניברסיטת פרינסטון

                                                                                                                   

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>