וירוסים, איך מנצחים אותם? תאים, וירוסים וחיסונים

איך מערכת החיסון שלנו נלחמת בווירוסים? אתם מוזמנים ללמוד על התאים בגופנו, וירוסים ומערכת החיסון ​ולקבל החלטות מושכלות יותר בנוגע לחיסונים

מרצה: פרופ' יונתן גרשוני

להרשמה לקורס המקוון
סילבוס

 

אודות הקורס

גוף האדם מורכב מתאים, שהם מעין מכונות מולקולריות מופלאות. כל זמן שהם עובדים כשורה, אנחנו מרגישים מצוין. אבל כשוירוסים, טפילים זעירים מאד העשויים מחלבונים וגנים, משתלטים עליהם, נגרם לגופנו נזק רציני.

בקורס תלמדו, צעד אחר צעד, כיצד תאי גופינו פועלים כדי שנהיה בריאים. לאחר מכן נבחן את ממלכתם הענפה של הווירוסים, ובפרט אלו שגרמו להתפרצות מגפות כמו השפעת, האיידס והאבולה. לבסוף, נסקור בצורה שיטתית את המערכת החיסונית שלנו, כיצד היא מזהה את הווירוסים- "האויבים", וכיצד היא מביסה אותם. 

 

אודות המרצה

פרופ' יונתן גרשוני

פרופסור לאימונולוגיה מולקולרית ווירולוגיה בפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת תל-אביב.
פרופ' גרשוני, יליד ישראל, קיבל את תואר הדוקטור שלו בביוכימיה מן האוניברסיטה העברית בירושלים, ועשה את הכשרת הפוסט-דוקטורט שלו בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת ייל. במשך 30 שנה הוא חקר את התגובה החיסונית לגבי וירוסים כמו SARS CoV, HCV, HIV. פרופ' גרשוני מוסיף לפתח שיטות חדשות לאפיון מגוון הנוגדנים בדם, ופיתוח יישומים בדיאגנוסטיקה חדישה וחיסונים.

פרופ' גרשוני עבד כמדען במכוני הבריאות הלאומיים של ארה"ב, ובאוניברסיטת בוסטון - המחלקה לפיזיקה. באוניברסיטת תל-אביב הוא זכה מספר פעמים בתואר "המרצה המצטיין של השנה" ושימש כיו"ר הוועד למלחמה באיידס בישראל. פרופ' גרשוני חי בישראל עם אשתו, שלוש בנותיו ונכדיו. 

 

המלצה חמה על הקורס

"It is a class that I think, if you don't care for science, you will now do so, and if you like science you will want to know more. The lessons are enjoyable with your inclusion of history and your short interviews with notable individuals are illuminating. You demonstrate the scientific method, and you document that scientists are human and even can laugh."

"...This is a very well thought out and highly resourced class..."
"An instructional masterpiece"

 

  Professor Emeritus Harold Kohn, Ph.D

University of North Carolina

ניתן לצבור קרדיט אקדמי עבור הקורס. 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>