גשר למתמטיקה אקדמית I – בין האלגברי לגאומטרי

הקורס הזה מהווה גשר בין החומר הלימודי ואופן ההוראה של מקצוע המתמטיקה בתיכון לבין האופן שבו ניגשים אליה באוניברסיטה. בקורס זה תלמדו נושאים מוכרים דרך העדשה האקדמית, תרכשו שפה חדשה וצורת חשיבה מתמטית.

מרצים: פרופ' ניר סוכן, אלון ניסן-כהן, שירה קריצ'מן, רחלי יובל

להרשמה לקורס המקוון 
סילבוס

 

אודות הקורס

לא סתם אומרים שמתמטיקה זו שפה. המטרה שלנו היא שתצאו מהקורס הזה דוברי מתמטית שוטפת. הקורס מקנה יסודות לחשיבה מתמטית ומעודד בשלות מתמטית, דרך נושאים שאולי כבר פגשתן בתיכון אך מוצגים בפריזמה המתאימה למתמטיקה אקדמית. בקורס שלנו לא תשננו חוקים. במקום זה תבינו מאיפה הם באים, למה הם נכונים ואיך בעצם יכולנו להמציא אותם לבד.

הקורס מיועד בעיקר למועמדים ללימודים אקדמיים שכוללים קורסים מתמטיים וסטודנטים בשנה הראשונה ללימודים אקדמיים כאלה. הוא מתאים גם לתיכוניסטים שמעוניינים להכיר את השפה המתמטית האקדמית, ומופיעים בו גם חומרי לימוד תיכוניים המוצגים בעדשה אחרת. לא נדרש ידע מתמטי מוקדם מעבר לידע בסיסי של חטיבת הביניים.

בקורס ההמשך גשר למתמטיקה אקדמית II: מהטבעיים למרוכבים, נעמיק בשפה המתמטית שתפגשו בלימודים האקדמיים, בו תלמדו לחשוב, לדבר ולהוכיח כמו המתמטיקאים שתפגשו באקדמיה. בוגרי הקורס הזה יגיעו מוכנים לקורסים של השנה הראשונה באוניברסיטה.

 

אודות המרצים


פרופ' ניר סוכן

פרופ' ניר סוכן, המנהל האקדמי של הקורס הוא חבר סגל במחלקה למתמטיקה שימושית, פיסיקאי (תורת המיתרים) בהכשרתו וראש בית הספר למדעי המתמטיקה בעבר. פרופ׳ סוכן עוסק בשימוש של רעיונות וטכניקות מהפיסיקה של אנרגיות גבוהות בעיבוד תמונות, ראיה ממוחשבת והדמיה רפואית. הוא לימד ומלמד בבתי הספר למתמטיקה, לפיסיקה ובפקולטה להנדסה שנים רבות. הוא היוזם של מבחן הסיווג וקורס ההכנה למבחן הסיווג למדעים מדויקים והנדסה שמתקיים כיום באוניברסיטת תל אביב באופן פיזי.

אלון ניסן-כהן

בעל תואר ראשון במתמטיקה ותואר שני במתמטיקה עיונית באוניברסיטת תל-אביב. מרצה למתמטיקה באוניברסיטאות ברחבי הארץ מזה מעל לעשור. במסגרת שליחותו להציג את היופי והעומק של המתמטיקה לכל אדם, העביר הרצאות רבות על מתמטיקה לקהל הרחב. כשהוא לא על במת ההרצאה, תוכלו למצוא את אלון מתפרץ להרצאות בקולנוע ובפילוסופיה ברחבי הקמפוס, או רוקד במשך שעות ללא הפסקה במסיבה.

"הדרך הטובה ביותר להבין רעיון מתמטי היא בעזרת הציור המתאים. או סרט או סיפור, מצדי שיהיה אוריגמי העיקר שנבין".

רחלי יובל

רחלי יובל, בעלת תואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה ותואר שני במתמטיקה עיונית. ביום מרצה למתמטיקה במוסדות אקדמיים שונים ובלילה משוררת פואטרי סלאם, מאיירת איורים מתמטיים, מניפה משקולות ומשחקת כדורגל.

"אף פעם אל תאמינו למה שאני אומרת. אם תלמדו לסמוך על החשיבה הלוגית שלכן, לא תצטרכו אותי יותר, וזו המטרה שלי כמרצה למתמטיקה."

שירה קריצ'מן

בעלת תואר ראשון במתמטיקה ובפיזיקה, תואר שני במתמטיקה שימושית, ומספר שנות מחקר בלמידת מכונה ורשתות נוירונים. צברה ניסיון מעשי בתעשיית ההיי-טק, ושרדה כדי לספר. בעלת ניסיון בהוראה כמתרגלת קורסים, כמורה פרטית וכמשתתפת במיזם הוראת מתמטיקה לילדים בפריפריה החברתית. חובבת טיפוס, אקרו-באלאנס, פאואר-פוינט ובישול טבעוני בשלל צבעים.

"כל דבר הוא פשוט וקל ברגע שמבינים אותו."

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>