מבוא לתולדות השואה

כיצד צמחה האנטישמיות באירופה? מה הייתה המציאות הפוליטית, הכלכלית והחברתית בגרמניה ערב עליית הנאצים לשלטון? ואיך הפך רעיון בלתי נתפס למציאות נוראה?

מרצות: פרופ' חוי דרייפוס וד"ר נעמה שי"ק

להרשמה לקורס המקוון- חלק ראשון

להרשמה לקורס המקוון- חלק שני

סילבוס

 

אודות הקורס

השואה הייתה אירוע היסטורי בלתי-נתפס, שיצר שבר בתרבות המערבית כולה. כבני אדם, אנו מתקשים להבין כיצד יכול היה אירוע כה מחריד להתהוות ולהתחולל, ואיך רעיון מעוות כל כך השתלט על יבשת שלמה, והביא להשמדה שיטתית של מיליונים. הקורס 'מבוא לתולדות השואה' מתמודד עם השאלות הרבות והקשות שמעלה השואה, מתאר את ההתרחשויות מזוויות חדשות ומעניינות, ומספק הצצה אל שולחן העבודה של ההיסטוריון שחוקר היום את העבר הטעון.

 

אודות המרצות

ד"ר חוי דרייפוס 

היסטוריונית של תקופת השואה במזרח אירופה, מרצה בכירה בחוג להיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת תל-אביב, וראש המרכז לחקר תולדות השואה בפולין במכון הבינלאומי לחקר השואה ביד ושם. מחקריה עוסקים במגוון היבטים של חיי היומיום בשואה. ספרה אנו יהודי פולין ראה אור בהוצאת יד ושם.

ד"ר נעמה שי"ק 

חוקרת ומרצה מובילה במוסד יד ושם. מחקריה מתמקדים בתחום של נשים יהודיות במחנות ההשמדה. ביד ושם היא מרצה בבית הספר הבינלאומי להוראת השואה, מנהלת את מחלקת הטכנולוגיות החינוכיות, ואחראית על כל החומרים החינוכיים המקוונים – ביניהם עשרות קורסים מקוונים בשש שפות, פורטל הרצאות, סרטי עדות, מאגר מידע עצום ועוד.

 

ניתן לצבור קרדיט אקדמי עבור הקורס.

 

הקורס פותח בשיתוף עם יד ושם - רשות הזיכרון לשואה ולגבורה

  יד ושם - רשות הזיכרון לשואה ולגבורה | www.yadvashem.org |  ​       

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>